Çamaşırhane ve Kuru Temizleme Makineleri
Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Ürünlerimiz Referanslarımız İletişim
Çamaşırhane ve Kuru Temizleme Makineleri
RUŞEN MAKİNA SANAYİ
RUŞEN MAKİNAÜRÜNLERIMIZ
Çamasirhane Makinalari
Çamasir Yikama Sikma Makinalari
Sanayi Tip Yikama Sikma Makinasi
Çamasir Kurutma Makinalari
Bantli Sistem Silindir Ütü Makinalari
Çarsaf Katlama Makinalari
Havlu Katlama Makinalari
Kuru Temizleme Ekipmani
Kuru Temizleme Makinalari
Hidrokarbon Temizleme Makinalari
Paskala Ütüler
Pres Ütüleri
Manken Ütüler
Leke Çikarma Masalari
Ambalajlama Cihazlari

FORMLAR
Kredi Başvuru Formu
İletişim Formu

Hakkımızda - Çamaşırhane ve Kuru Temizleme Makineleri
Hakkımızda
Ruşen Şirketler Grubuna dahil olan Ruşen Makine San. Tic. Ltd. Şti., 1984 yılından beri endüstriyel çamaşırhane sistemleri ve kuru temizleme makineleri konusunda faaliyet göstermektedir.

Dünyanın en önde gelen markalarının arasındaki yerini alan Ruşen; kapasite analizi ve ekipman seçimi, proje dizaynı, ithalat, imalat, ihracat, satış, montaj ve teknik servis gibi her türlü faaliyet ile komple hizmet vermektedir.

Ruşen; çamaşırhaneler ile kuru temizlemecilerin ihtiyaç duyduğu bütün ekipmanları imal eden yegane kuruluştur. Türkiye'deki tek yerli kuru temizleme makineleri imalatçısıdır.
 
Ruşen şimdiye kadar Unimac, Jensen, Girbau, Lapauw, Speedqueen, Huebsch, Cissell, Dhooge, Danube, Domus, Realstar, Forenta, Ipso, Dexter, Washex, Transferon, Certuss, Milnor, Böwe, American Dryer, American Laundry, Pony, Sidi, Union, Primus, Fulton, Braun, Chicago Dryer, Maxi, Renzacci gibi birçok markaların mümessilliğini yürütmüştür. Ruşen, Türkiye'de yerli imalata başladıktan sonra bütün bu mümessillikleri bırakmıştır.

Türkiye genelinde halen yüzlerce tesiste çalışır vaziyetteki binlerce makinesi ile geniş bir referans listesine sahip olan Ruşen, uzak doğunun en büyük üreticisi ile yaptığı işbirliği sonucunda çamaşırhane sistemlerine yeni bir boyut kazandırmıştır.

Bu üretim tesisi, 24000 m² üretim alanı içerisinde 800 personeli ile yılda 10000 adet cihaz üretmektedir. 70 mühendisin çalıştığı Ar-Ge bölümünde geliştirilen patentli makine ve sistemler ile yüksek verimli çamaşırhaneler ve kuru temizleme tesisleri, ekonomik bir şekilde kurulabilmektedir. Tüm dünyada kullanılan bu üstün nitelikli makineler; ISO9000, ISO14000 ve CE sertifikalarına sahiptirler.
Ruşen bu cihazları joint-venture ile İstanbul'da ki fabrikasında üreterek, İstanbul merkez ofisinden tüm dünyanın hizmetinize sunmaktadır. İhtiyaç duyulabilecek teknik servis hizmetleri ise yerel yetkili servisler tarafından verilmektedir.

Ruşen, sektörel dernek olan TUSİD'in kurucu üyesidir.