Hakkımızda

Yerli çamaşırhane ve kuru temizleme makineleri imalatçısı

Hem çamaşırhane hemde kuru temizleme makineleri imalatında tek

 Ruşen Şirketler Grubuna dahil olan Ruşen Makine San. Tic. Ltd. Şti., 1984 yılından beri endüstriyel çamaşırhane sistemleri ve kuru temizleme makineleri konusunda faaliyet göstermektedir.
 

Dünyanın en önde gelen markalarının arasındaki yerini alan Ruşen; kapasite analizi ve ekipman seçimi, proje dizaynı, ithalat, imalat, ihracat, satış, montaj ve teknik servis gibi her türlü faaliyet ile komple hizmet vermektedir.
 

Ruşen; çamaşırhaneler ile kuru temizlemecilerin ihtiyaç duyduğu bütün ekipmanları imal eden yegane kuruluştur. Türkiye'deki tek yerli kuru temizleme makineleri imalatçısıdır. 


 Ruşen şimdiye kadar dünyanın önde gelen birçok markaların mümessilliğini yürütmüştür. Ruşen, Türkiye'de yerli imalata başladıktan sonra bütün bu mümessillikleri bırakmıştır. 


 Türkiye genelinde halen yüzlerce tesiste çalışır vaziyetteki binlerce makinesi ile geniş bir referans listesine sahip olan Ruşen, uzak doğunun en büyük üreticisi ile yaptığı işbirliği sonucunda çamaşırhane sistemlerine yeni bir boyut kazandırmıştır.
 

Bu üretim tesisi, 1400 m² üretim alanı içerisinde 80 personeli ile yılda 1000 adet cihaz üretmektedir. 7 mühendisin çalıştığı Ar-Ge bölümünde geliştirilen patentli makine ve sistemler ile yüksek verimli çamaşırhaneler ve kuru temizleme tesisleri, ekonomik bir şekilde kurulabilmektedir. Tüm dünyada kullanılan bu üstün nitelikli makineler; ISO9000, ISO14000 ve CE sertifikalarına sahiptirler. 


 Ruşen bu cihazları joint-venture ile İzmir ve İstanbul'da ki fabrikasında üreterek, İstanbul merkez ofisinden tüm dünyanın hizmetinize sunmaktadır. İhtiyaç duyulabilecek teknik servis hizmetleri ise yerel yetkili servisler tarafından verilmektedir.
 

Ruşen, sektörel dernek olan TUSİD'in kurucu üyesidir.